Ön Sevişme

by Çiçek

Sağlıklı ve mutlu bir cinsel yaşam için çiftlerin sekse hazırlanması gerekir. Hem erkeğin hem de kadının tatmin olması, yani orgazma ulaşması için ön sevişme çok önemlidir. Psikologlar seksin başarılı olması için beynin ön sevişmedeki haz evrelerine ihtiyacı olduğunun altını çiziyor.

Hayvanlardaki gibi çiftleşme hareketleri göstermeyen insanoğlunun, cinsel güdü olarak tabir edilen libidonun açığa çıkması için sosyal öğrenimler ve bedensel beklentiler de dahil olmak üzere farklı davranışlara ihtiyacı vardır. Tam da burada ön sevişme devreye girer. Kadınla erkeğin ön sevişmeyi iyi yapmaları, biribirlerine nasıl dokunacaklarını iyi bilmeleri bir sevişmeyi kaliteli kılan en önemli unsur. Eğer dokunma yoksa cinsel birleşme sonucu eşlerin doyuma ulaşması zorlaşır. Sadece kadınların ön sevişmeye ihtiyacı olduğu düşüncesi oldukça yaygın olsa da, erkeklerin de ön sevişmeye ihtiyacı vardır.

Peki sizi cinsel doyuma götürecek bir ön sevişme nasıl olmalıdır?

Masaj

Gerek kadınları gerekse erkekleri etkilemenin en iyi yollarından biri masaj yapmaktır.
Yumuşak ve etkili okşamalar partnerinizin üzerinden tüm yorgunluğunu alıp relaks olmasına neden olacaktır. Masajda özellikle vücudun belli bölgelerine konsantre olmakta fayda var: saçlar, ayaklar ve kalçalar. Bunun dışında boyun ve omuz bölgelerinin de daha yakın temas sağlamak için iyi bir adım olduğunu belirtmek lazım. Bu arada dokunuşlarınızın dozunu iyi ayarlamaya özen gösterin, biraz sert olabilirsiniz, ancak partnerinizin canını acıtmayacak kadar. Masaj, aklınızdan sevişme fikri geçtiğinde partnerinizi sevişmeye hazırlamak için iyi bir yol olduğu gibi partnerinizin size masaj yaparken de tahrik olabileceğini unutmayın.

Öpüşme

Flörtün, romantizmin ve iyi bir sevişmenin başlangıcı iyi bir öpüşmeden geçer. Ön sevişmenin olmazsa olmazı olan öpüşmeyi de bilmek gerekir. İyi öpüşmek istiyorsanız, asla öpüşmeyi aceleye getirmeyin, ağır ağır ilerlemek daha etkili olacaktır. Bunun için ilk önce partnerinizin dudağının kenarına ufak ufak öpücükler kondurun, göreceksiniz bu küçük öpücükler onu ve tabii sizi de zevkten uçuracaktır. Bunun dışında öpüşürken partnerinizle aynı anda nefes alıp vermeye, aynı anda ellerinizle onun hassas bölgelerine dokunmaya özen gösterin ve gözlerinin içine bakmayı da ihmal etmeyin.

Erotik film

Kadınlar da erkekler gibi erotik film izlemekten hoşlanırlar, ancak çoğu kez bunu açık açık ifade etmekten kaçınırlar. Birlikte seks içerikli bir film izlemek, daha birbirinize dokunmadan sevişmeye hazır hale gelmenize yardımcı olacaktır.

Yarı çıplaklık

Yarı çıplaklık partnerinizi tahrik etmek için iyi bir yoldur. Partneriniz heyecana kapılıp hemen birleşmek istiyorsa, ona nazik ve davetkar oyunlarla acele etmemesini anlatabilirsiniz. Üzerinizdekileri tamamen çıkarmasına izin vermeden tahrik etme oyunları oynayabilirsiniz.

Birbirinizi besleyin

Kim Basinger’ın 9 buçuk hafta filmini kim hatırlamaz ki. Seks öncesi yemek fantezisi bu filmden önce belki kimsenin aklına seksi bir fikir olarak gelmemiştir. Nasıl olduğunu yam olarak kestiremiyorsanız 9 buçuk hafta filmini izlemeniz tavsiye edilir. Çikolata, krema, bal ve meyve yemek fantezisi için kullanabileceiğiniz başlıca yiyecekler.Bu durumda ön sevişme veya sevişmenin tamamını mutfakta da gerçekleştirebilirsiniz.